Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Terkotanie pedału sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Na bank od tarczy sprzęła bo tych tematów przerabiałem trochę a ze skrzyniami niema żadnych usterek pytanie dlaczego skoro tarcza nowa ja usiebie też wymieniałem na ten objaw i 3 lata po wymianie i wszystko oki a auto masz na gwarancj? jeśli tak to czemu doradca zajmujący się autem nie napisze zgłoszenia do producenta że usterka nie ustąpiła po wymianie sprzęgła 2 raz

    Komentarz


    • Zamieszczone przez luker Zobacz wpis
      Na bank od tarczy sprzęła bo tych tematów przerabiałem trochę a ze skrzyniami niema żadnych usterek pytanie dlaczego skoro tarcza nowa ja usiebie też wymieniałem na ten objaw i 3 lata po wymianie i wszystko oki a auto masz na gwarancj? jeśli tak to czemu doradca zajmujący się autem nie napisze zgłoszenia do producenta że usterka nie ustąpiła po wymianie sprzęgła 2 raz
      Reklamacja poszła z pierwszym sprzęgłem i czekam na odpowiedź dlaczego się tak dzieje... ale mam drugie wsadzone i to samo. A nie wsadzi mi gość 3 jak nie będzie czystej odpowiedzi z pierwszego. Takie czekanie do usranej śmierci. A piszesz że to od tarczy sprzęgła - wiesz może co z nią nie tak że się tak dzieje wgl ?

      Komentarz


      • Najgorzej że nie ma żadnej alternatywy, bo te sprzęgła robi tylko Sachs a w Luku jest też Sachs bo sprawdzałem

        Komentarz


        • Zamieszczone przez baasior Zobacz wpis
          Najgorzej że nie ma żadnej alternatywy, bo te sprzęgła robi tylko Sachs a w Luku jest też Sachs bo sprawdzałem
          No ja ciekaw jestem co Sachs odpisze po ekspertyzie bo muszą ja wykonać żeby dać odpowiedź. Ale póki co czekam...

          Komentarz


          • Jakieś info z ekspertyzy?

            Komentarz


            • Nic, cisza póki co...

              Komentarz


              • Jakieś wieści w temacie? Co jest tego przyczyną? U mnie na luzie terkocze (jakiś wibracji dostaje chyba od skrzyni biegów bo czuje na gałce), jak wyłącze klime to przestaje. Po włączeniu zwou terkocze. Jak wcisne sprzegło to przestaje ....

                Komentarz


                • Jeżeli to działa na zasadzie reklamacji, to mają 14 dni gamonie.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez grzeg55 Zobacz wpis
                    Jakieś wieści w temacie? Co jest tego przyczyną? U mnie na luzie terkocze (jakiś wibracji dostaje chyba od skrzyni biegów bo czuje na gałce), jak wyłącze klime to przestaje. Po włączeniu zwou terkocze. Jak wcisne sprzegło to przestaje ....
                    Wiekszość z Nas ma to samo, także albo to trzeba jakoś grupowo załatwiać albo wymieniać do skutku. Kontaktowałem się z mechanikiem ale nie otrzymał jeszcze odpowiedzi...

                    Komentarz


                    • No tylko ja jestem już po gwarancji, więc nawet grupowa interwencja raczej nic nie pomoże.

                      Komentarz


                      • Do wszystkich którzy wymienili sprzęgło i mają spokój z terkotaniem. Jakiej firmy montowaliście sprzęgło aby objaw nie powracał?

                        Komentarz


                        • Z orginału montujemy w aso

                          Komentarz


                          • I każdemu co wymieniliście na oryginał, nic więcej później się nie działo?

                            Komentarz


                            • kACe Ty jak wymieniałeś sprzęgło, to kupiłeś sam jakiegoś Sachsa czy oryginał z serwisu?

                              Komentarz


                              • W swojej octavi wymieniałem na gwarancj przejechałem na nim 30ty i nic się nie dzieje

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez grzeg55 Zobacz wpis
                                  Jakieś wieści w temacie? Co jest tego przyczyną? U mnie na luzie terkocze (jakiś wibracji dostaje chyba od skrzyni biegów bo czuje na gałce), jak wyłącze klime to przestaje. Po włączeniu zwou terkocze. Jak wcisne sprzegło to przestaje ....
                                  Niewiarygodne.... 15 stron o tym samym, chyba już z 5 albo 6 temat o zjeba...m sprzęgle w Octavii a koleś pyta co może być przyczyną.......

                                  Luker - a co Wy w tym super serwisie montujecie za super sprzęgła z oryginału?? Bo zakładam, że właśnie tego gównianego Sachsa bo na razie nikt nie wymyślił nic innego..... ewentualnie w pudełku ze znaczkiem Skody.

                                  Pisałem już wiele razy - temat nie jest poprawiony do dzisiaj. Sprzęgło oprócz tego, że terkocze jest dobre. Nic się z nim nie dzieje - tarcza, docisk i łożysko są w zajebistym stanie - założę się! Na wieloklinie tarczy sprzęgłowej jest luz (każdej w tym modelu jak na razie). Od farta - FARTA, SZCZĘŚCIA, FUKSA, ITD ITP zależy tylko to czy po wymianie będzie dalej terkotało czy nie - jeden wymieni 1 raz i nie usłyszy terkotania do końca posiadania tego zajebistego, niskobudżetowego wozidełka a drugi wymieni 3 sprzęgła i dalej będzie terkotało! U mnie terkotało fabryczne po 10tkm (czyli pierwszy oryginał), później terkotało wymienione na gwarancji (czyli pewnie super oryginał Lukera) po jakiś kolejnych 5tkm - co ciekawe po olaniu tematu przejechałem wieeeele tysięcy kilometrów - cały czas takie same dźwięki - nic głośniej nic ciszej . Nosząc się z zamiarem sprzedania tego cudu techniki jakim jest Octa 3 założyłem kolejne sprzęgło (w celu uniknięcia opinii potencjalnych kupujących super specjalistów, że skrzynia się rozlatuje albo coś w silniku terkocze). Przejechałem już z 10 tkm - słyszałem już ze 3 - 4 razy terkotanie.

                                  Reasumując - ten temat to utopia. Na razie nie ma na niego lekarstwa a powodzenie zależy o farta przy zakupie danego egzemplarza sprzęgła - niestety trzeba to zaakceptować. Kto ma z tym problem i nie może sobie z tym poradzić - otomoto.pl

                                  Może komuś to pomoże albo kogoś uspokoi - u znajomego skrzyniarza co chwile jest jakaś Octa z pytaniem właściciela, że coś terkocze i co się dzieje ale też Golfiarze i Seaciarze - to samo gówniane sprzęgło.

                                  Pozdrawiam pytających o to co terkocze w Ocatvi 3 1.4/1.5 TSI a przestaje po wciśnięciu sprzęgła





                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez GrzesWroc Zobacz wpis

                                    Niewiarygodne.... 15 stron o tym samym, chyba już z 5 albo 6 temat o zjeba...m sprzęgle w Octavii a koleś pyta co może być przyczyną.......

                                    Luker - a co Wy w tym super serwisie montujecie za super sprzęgła z oryginału?? Bo zakładam, że właśnie tego gównianego Sachsa bo na razie nikt nie wymyślił nic innego..... ewentualnie w pudełku ze znaczkiem Skody.

                                    Pisałem już wiele razy - temat nie jest poprawiony do dzisiaj. Sprzęgło oprócz tego, że terkocze jest dobre. Nic się z nim nie dzieje - tarcza, docisk i łożysko są w zajebistym stanie - założę się! Na wieloklinie tarczy sprzęgłowej jest luz (każdej w tym modelu jak na razie). Od farta - FARTA, SZCZĘŚCIA, FUKSA, ITD ITP zależy tylko to czy po wymianie będzie dalej terkotało czy nie - jeden wymieni 1 raz i nie usłyszy terkotania do końca posiadania tego zajebistego, niskobudżetowego wozidełka a drugi wymieni 3 sprzęgła i dalej będzie terkotało! U mnie terkotało fabryczne po 10tkm (czyli pierwszy oryginał), później terkotało wymienione na gwarancji (czyli pewnie super oryginał Lukera) po jakiś kolejnych 5tkm - co ciekawe po olaniu tematu przejechałem wieeeele tysięcy kilometrów - cały czas takie same dźwięki - nic głośniej nic ciszej . Nosząc się z zamiarem sprzedania tego cudu techniki jakim jest Octa 3 założyłem kolejne sprzęgło (w celu uniknięcia opinii potencjalnych kupujących super specjalistów, że skrzynia się rozlatuje albo coś w silniku terkocze). Przejechałem już z 10 tkm - słyszałem już ze 3 - 4 razy terkotanie.

                                    Reasumując - ten temat to utopia. Na razie nie ma na niego lekarstwa a powodzenie zależy o farta przy zakupie danego egzemplarza sprzęgła - niestety trzeba to zaakceptować. Kto ma z tym problem i nie może sobie z tym poradzić - otomoto.pl

                                    Może komuś to pomoże albo kogoś uspokoi - u znajomego skrzyniarza co chwile jest jakaś Octa z pytaniem właściciela, że coś terkocze i co się dzieje ale też Golfiarze i Seaciarze - to samo gówniane sprzęgło.

                                    Pozdrawiam pytających o to co terkocze w Ocatvi 3 1.4/1.5 TSI a przestaje po wciśnięciu sprzęgła




                                    pytają kilka razy bo nie chce się czytać całości, o to powód powtarzania się ciągle tego samego. Ja jak łaskawie dostane od mechanika tą odpowiedź z Sachsa to wrzucę tutaj, żeby było wszystko jasne na przyszłość.

                                    Komentarz


                                    • A mi jak na złość po wczorajszej wymianie pompy sprzęgła i płynu ham. wpadł rano pedał sprzegła...

                                      Komentarz


                                      • Czy ktoś spotkał się z tym objawem w 2.0TDI?
                                        Przebieg 230tys.
                                        Konkretnie przy obrotach 750 obr/min. Przy wyższych cisza.

                                        U mnie po wymianie kompletnego sprzęgła dźwięk sie wręcz nasilil. Później rozebrano skrzynie i wmieniono wałek sprzegłowy (faktycznie było uszkodzone koło wstecznego biegu - duży luz), prawie wszystkie łożyska (wszystkie na końcach wałków i dyferencjale) ale terkotanie pozostało.

                                        Komentarz


                                        • Cześć chłopaki jestem nowy na forum i jestem posiadaczem VW GOLF 7 1,4 140KM CHPA i borykam się z tym samym problemem co wy to znaczy trekotaniem sprzęgła. U mnie wyglądało to następująco zakup przy przebiegu 86 tyś. przy 95 tyś. zaczęło się więc wymiana w kwietniu na sprzęgło LUKA (a w środku co SACHS ) zrobiłem 10 tyś.na nim i znowu się zaczęło sporadycznie jak na razie . I co dalej robić z tym fantem wyjąć i oddać na gwarancję - czy uznają . Wymienić na inne ale czy to coś pomoże z tego co widzę na forum nie zawsze to pomaga nawet jeśli jest oryginał.
                                          Proszę o wasze radę dzięki i pozdrawiam.

                                          Komentarz


                                          • Dać głośniej radio ewentualnie poczytać wcześniejsze posty.....

                                            Komentarz


                                            • Cześć czytałem wszystko dokładnie czy raczej nie ma rozwiązania

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez SZYMONSAJMON Zobacz wpis
                                                Cześć czytałem wszystko dokładnie czy raczej nie ma rozwiązania
                                                tak jak opisywałem, wymieniałem owe sprzegło 2x. Z tego co wiem to te sprzęgła tylko SACHS'a lecą. Odddałem na gwarancje - ponad miesiac czekania - odpowiedź: kontrola wizualna sprzęgła że wszystko perfecto i sprzęgło zostało przesłane do analizy technicznej już... do tej pory odpowiedzi nie mam i czekam cierpliwie dalej. Co się zmieniło od tego czasu na tym "najnowszym sprzęgle" to to że, terkocze tylko gdy mam włączoną klimatyzację...

                                                Komentarz


                                                • No czekamy na werdykt reklamacji bo z chęcią oddam swoje również

                                                  Komentarz


                                                  • A montowaliście może taki zestaw sprzęgła gdzie tarcza jest bez sprężyn
                                                    Oryginalne sprzęgło SACHS 3000 970 074 | Gwarancja 2 lata

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X